Pilates

Sağlıklı Yaşam İçin Pilates

Sağlıklı Yaşam İçin Pilates

Pilates, Joseph Pilates tarafından bulunan bir egzersiz programıdır.Kas kuvvetini arttırmak, vücudun esnekliğini sağlamak ve uygun nefes alma teknikleriyle muhteşem bir sistemdir. Ayrıca dengeyi sağlamak ve vücudu zihinle kontrol etmek egzersizin en önemli kriteridir.

İlk etapta işinde uzman eğitmenlerle eğitime başlanması önerilir. Belli bir sırayla birbirini takip eden egzersizler halinde, bedensel zorlama olmadan gerçekleştirilir. Kullanılan ekipmanlara göre pilatesin çok çeşidinden söz edilebilir.Özellikle en çok duyduğumuz mat pilates matın üzerinde uzanarak ve oturarak yapılır.Omurgadaki ağrıları hafifletir, sırt kaslarını güçlendirir ve en önemlisi vücudun duruşunu düzeltir.       

Pilates düzenli yapıldığında olumlu etkileri 2-3 hafta sonra görülebilir düzeyde olur.Herkesin faydalanması gereken bu egzersizler sağlıklı kalmak için harika bir uygulamadır. Bazı durumlarda doktora danışmanın gerekli olduğu koşullar olabilir. Gebelik, aşırı kilo, ameliyat sonrası vs. gibi özel durumlarda doktor bilgisi olmadan yapılması önerilmez.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Pilates

Pilatesin Zihin ve Beden İçin 10 Faydası

Pilates

Pilatesin Faydaları Nelerdir? Kadın Sağlığı Açısından Neden Önemlidir?

Pilates

Kalça Ağrısı İçin Pilates İşe Yarar mı?

Pilates

Hareketsiz Yaşama Pilatesin Gücü

MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİN

Özel tarifler,
ipuçları ve daha fazlasını alın!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir