Site icon DiyetListesi.org

Sürekli Yorgunsanız Bu 10 Enerji Arttırıcı Yoga Pozları Tam Size Göre

Sürekli Yorgunsanız Bu 10 Enerji Arttırıcı Yoga Pozları Tam Size Göre

Enerjinizin doğal bir şekilde artması için her an yapabileceğiniz enerji artırıcı yoga pozları olduğunu biliyor muydunuz? Çoğumuzun programlarımızın dolu ve talepkar olduğunu söyleyebiliriz. Bazıları için, yapılacaklar listeleri enerji seviyelerinden daha büyük görünebilir!

Pek çok insan, günü atlatmak adına enerji artışı için kahveye veya enerji içeceklerine yönelir, ancak doğal bir alternatif olduğunu biliyor muydunuz? 

Bazı yoga pozları daha uyanık ve enerjik hissetmenize yardımcı olabilir. Bu yoga pozları, omurganızdaki esnekliği artıran, göğsünüzü esneten ve enerjinizi yükselten oldukça fazla geriye eğilmeyi gerektirir. Bu makaledeki pozlar, en az yoğundan en yoğuna doğru yoğunluk sırasına göre listelenmiştir.

Önce Isındığınızdan Emin Olun! Bu makaledeki geriye eğilme hareketlerini denemeden önce vücudunuzu ısıtmanız her zaman önemlidir. Önceden birkaç tur Kedi ve İnek pozları ve Güneşi Selamlama yapın, bu, omurgayı ısıtmanın ve vücudunuzu yaralanmayı önlemeye yardımcı olacak şekilde hazırlamanın harika bir yoludur.

Enerji Arttırıcı Yoga Pozları

İster güne başlamak için mindere çıkın, ister biraz yorgun hissettiğinizde mola verin, bu enerji artırıcı yoga pozları listesi ihtiyacınız olan her an odaklanmanızı, berraklığınızı ve enerji seviyenizi artıracak!

1. Yoga Meditasyon Oturuşu Pozu (Sukhasana)

Meditasyon oturuşu duruşu, hayati yaşam enerjisini oturmuş bir duruşa getirmenin harika bir yoludur. Moralinizi yükseltmek ve gününüzü aydınlatmak için sabah meditasyonundan sonra bu varyasyonu uygulayabilirsiniz.

Bunu başlamak için enerji artırıcı bir yoga pozu olarak görmeseniz de bir kez denediğinizde farklı hissedebilirsiniz! Ayrıca, Kolay Oturuş pozu, pratiğinize başlamak için mükemmel bir adımdır.

Meditasyon Oturuşu için Nasıl Pratik Yapılır?

2. Palmiye Ağacı Pozu (Urdhva Hastasana)

Palmiye ağacı pozu, çok canlandırıcı ve enerji verici olabilen basit bir yoga pozudur. Topraklanmış hissetmenize yardımcı olur ve ayaklarınızın ve alt vücudunuzun kaslarını harekete geçirmeyi keşfetme fırsatıdır. Ayaklarınız ve bacaklarınız güçlü ve aktif bir şekilde temelinizde güçlü durduğunuzda, bu pozda doğal bir enerji artışı hissetmeye başlayacaksınız.

Palmiye Ağacı Pozu ile Nasıl Pratik Yapılır?

3. Kobra Pozu (Ardha Bhujangasana)

Bu nazik geriye eğilme yoga pozu size sadece enerji artışı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda sırt kaslarınızı da güçlendirecektir. Bu, ısınmanızın bir parçası olarak yapmak için harika bir harekettir, çünkü diğer bazı pozlar kadar derin bir geri bükülme değildir.

Kobra Pozu Nasıl Pratik Yapılır?

4. Çekirge Duruşu (Salabhasana)

Bu enerji verici yoga pozu sizi hareket ettirecek ve vücudunuza çok fazla sıcaklık getirecek. Sırtınızı, hamstringlerinizi ve kalça kaslarınızı güçlendirmek istiyorsanız Locust Pose uygulayabilirsiniz.

Çekirge Duruşu Pozu ile Nasıl Pratik Yapılır?

5. Tam Kobra Yoga Pozu (Bhujangasana)

Bu, Low Cobra Pose’un daha derin bir varyasyonudur. Size çok ihtiyaç duyduğunuz enerji desteğini vermenin yanı sıra, bu aynı zamanda vücudun ön kısmı için harika bir esnemedir.

Profesyonel İpucu: Özellikle o bölgede aşırı genişleme eğiliminiz varsa, dirseklerinizde hafif bir mikro bükülme yaparak eklemlerinizi kilitlemekten kaçındığınızdan emin olun.

Tam Kobra Yoga Pozu ile Nasıl Pratik Yapılır?

6. Yukarı Bakan Köpek Yoga Duruşu (Urdhva Mukha Svanasana)

Bu enerji artırıcı yoga pozu, Tam Kobra duruşuna benzese de ikisi tamamen farklı pozlardır. Upward Facing Dog’da bacaklarınız yerden kaldırılır ve biraz daha fazla güç ve enerji gerektirir. Bu poz genellikle Güneşe Selam dizisinin bir parçası olarak uygulanır.

Yukarı Bakan Köpek Pozu ile Nasıl Pratik Yapılır?

7. Hilal Hamlesi Pozu (Anjaneyasana)

Low Lunge’ın bu varyasyonu sadece enerjiyi artırmanın mükemmel bir yolu değil, aynı zamanda gerçekten harika bir kalça ve dörtlü esnemedir. Ruh halinizi iyileştirmek ve kalçalarınızdaki gerilimi azaltmak için bu varyasyonu uygulayın.

Hilal Hamlesi Pozu ile Nasıl Pratik Yapılır?

8. Balık Duruşu Pozu (Matsyasana)

Bu sırt üstü eğilme, üst omurgadaki esnekliği artırmak ve göğüs, omuzlar ve boğazı açmak için harikadır. Tüm vücudunuza enerji vermek ve üst sırt ve boyun kaslarını güçlendirmek için bu enerji artırıcı yoga pozunu uygulayın.

Balık Duruşu pozu ile Nasıl Pratik Yapılır?

9. Yay Duruşu (Dhanurasana)

Bu derin geriye bükülme, vücudunuzun tüm ön kısmını gerecek ve duruşunuzu iyileştirecektir. Listelenen diğer pozlara benzer şekilde, bu, göğsünüzü ve omuzlarınızı açacaktır;

Yay Duruşu ile Nasıl Pratik Yapılır?

10. Deve Duruşu (Ustrasana)

Son ve en yoğun enerji yükseltici yoga pozu deve duruşu pozudur. Bu pozu denemeden önce vücudunuzun tamamen sıcak ve harekete hazır olduğundan emin olmalısınız. Omurga esnekliğini geliştirir ve daha da derin geri dönüşler elde etmenize yardımcı olabilir.

Deve Duruşu içinNasıl Pratik Yapılır?

Bu Enerji Arttırıcı Yoga Pozları İşe Yarıyor!

Bir dahaki sefere kendinizi bitkin veya enerjiniz düşük hissettiğinizde, bu 10 enerji artırıcı yoga pozunu deneyin! Sabahları, önünüzdeki güne hazırlanırken pratik yapmak harikadır. Bu pozlar ayrıca güçlenmiş, kendinden emin ve canlanmış hissetmenize yardımcı olacaktır. 

Exit mobile version