Yoga

Yüz Yogası İle Yaşlanma Nasıl Geciktirilir?

Yüz Yogası İle Yaşlanma Nasıl Geciktirilir?

İnsanlar zaman zaman   bedensel  ve ruhsal rahatlatmaya  ihtiyaç  duyarlar. Bu bedensel ve ruhsal rahatlamanın en basit ve kolay yolu yogadır. Yoga tekniği  doğru uygulandığında, kan dolaşımını  ve kolay algılamayı yani odaklanmayı hızlandırarak vücuda  sakinlik ve rahatlık  verir.  Yoga tüm  dünyada özellikle de Asya ülkelerinde  oldukça  fazla rağbet  görmektedir. Asya ülkelerinde bir çok  kadın  güzelliğini, yaşlanma  belirtilerinin geç ortaya çıkmasını hatta sakin ve sabırlı  olmasını  dahi düzenli  olarak uyguladığı yüz  yogası tekniğine  bağlamaktadır.

Yüz Yogası Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Yüz Yogası belli bir sıralama  ile yüze  uygulanan bir nevi masaj tekniğidir. Yüz  Yogası sayesinde yüze yapılan  bu masaj, yüzdeki  kan dolaşımını arttırarak, kırışıklıkların geç  oluşmasına  hatta düzenli  uygulandığı  takdirde kırışıklıkları dahi  yok ettiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Yüz  Yogası hem el ile yüzde  germe hareketleriyle  yapılırken hem de mimikler ile tekrarlar yaparak çok  basit bir şekilde  yapılmaktadır.

Mimikler ile yapılan Yüz  Yogasına örnek verecek olursak;  8 kez  gülümseyerek, 8 kez bir yere üfleyerek, ağzınızdan  su püskürtüyor gibi 8 tekrar yaparak ya da suratınızı bir balığın  yüzüne  benzetmeye çalışarak Yüz  Yogası uygulayabilirsiniz. Eğitim  almadan dahi evde çok  kolay bir şekilde  kendi kendinize Yüz  Yogası uygulayabilirsiniz. Bu hareketlerin en az 5 tekrar en fazla 8 tekrar yapılması yeterlidir.  

El ile yapılan  Yüz  Yogasına örnek  olarak da ; kaşlarınızın bitimine elinizi sabitleyerek 8 kez gerebilir ya da alındaki kırışıklıklar için  iki kaşınızın ortasından işaret  parmağınız  ile yukarı  doğru  kaydırmak  şartı  ile germe yapabilirsiniz. Bu uygulamalar sabah ve akşam özellikle  8 tekrar yapıldığı takdirde çok kısa bir   süre  zarfında  olumlu sonuçlar  alınabilmektedir.  Önemli  olan bu teknikleri aksatmadan düzenli  olarak uygulamaktır. 

Yüz  Yogası sayesinde acısız  ve masrafsız  bir şekilde  yüzünüze  neredeyse botoks uygulaması  sağlamanız  mümkün. Kim acısız  ve masrafsız  kaş kaldırma,  yüz germe  hatta kaz ayaklarını  yok etme, uygulaması istemez ki?  Yapmanız  gereken  tek şey   düzenli olarak  Yüz  Yogası tekniği  uygulamaktır.

Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

  • Yüzdeki  kırışıklıkların oluşumunu  geciktirir.
  • Cilt yağlanmasını  engeller.
  • Sivilceleri yok eder ve tekrar oluşmasını  engeller.
  • Göz  çevresindeki  ve dudak çevresindeki  kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
  • Yüzdeki  kan dolaşımı  arttırarak,  hem bedensel hem de ruhsal rahatlama sağlar.
  • Güzellik  uğruna  harcanan  maddi ve manevi kayıpların  önüne  geçer.
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yoga

Yogada 108 Güneşe Selam Yoga Pozu Nedir? Ne Zaman Uygulanır?

Yoga

Sürekli Yorgunsanız Bu 10 Enerji Arttırıcı Yoga Pozları Tam Size Göre

Yoga

Yoga Pozları ile Konsantrasyon Geliştirme

Yoga

Stresi Azaltmak için Yoga Nasıl Kullanılır?

MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİN

Özel tarifler,
ipuçları ve daha fazlasını alın!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir