Yoga

Yüz Yogası Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Yüz Yogası Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Yüz yogası, antik dönemlerden bu yana yapılan ve insan için çok faydalı olduğu bilinen özel bir yoga türüdür. Yüz yogası ile ilgilenen insanların çok büyük bir çoğunluğu bu yoga türünün antik dönemlerden bu yana insanlar tarafından yapıldığını ve insan için çok faydalı olduğunu savunuyor. Biz de onları dinleyerek bu harika makaleyi ürettik. İnsanlar için çok faydalı olduğu bilinen ve binlerce yıldır hiç eskimeden yapılan yüz yogası sayesinde siz de hiç yaşlanmadan, iç huzura kavuşarak bir ömür geçirebilirsiniz. Tabii ki yüz yogası düzenli ilgi isteyen ve sürekli olarak yapmanız gereken bir yoga türüdür. Bu sebeple bir program içerisinde düzenli bir şekilde yoga yapıyor olmanız en büyük faydayı görmenize neden olacaktır.

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogası yüz, boyun, omuz ve sırta inen damarların rahatlatılması için yapılan bir aktivitedir. Çeşitli egzersizleri bulunur ve yüz yogası yapan insanların çok iyi bileceği gibi onlarca farklı yüz yogası tekniği de uygulandığı zaman yüksek fayda görülebilir. Yüz yogası sayesinde insanların büyük bir çoğunluğu hem omurga hem yüz hem de boyun ağrılarından kurtuluyor. Sadece bunlarla da sınırlı olmayan faydaları ile insanların yüzyıllardır asla bırakmadan yerine getirdiği aktiviteyi daha yakından tanıyalım.

Yüz yogası, yüzün daha genç görünmesine, yüzde oluşan yağ kütlelerin yakılmasına, boyun ağrılarından kurtulmaya ve omuzların daha dik görünmesine neden olan bir aktivitedir. Yanak ve yüz kaslarını daha da güçlendirerek potansiyel olarak daha güçlü ve daha zayıf bir yüz hatlarına sahip olmak isteyen insanların çok sık kullandığı bir tekniktir. Özellikle orta yaş grubunda bulunan, yüz şişliği bulunan, yüzünde çok fazla yağ kütlesi bulunan ve yuvarlak yüz hatlarına sahip olan insanların yüz yogası sayesinde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulduklarını biliyoruz. Siz de aşağıda vereceğimiz yüz yogası önerileri ile tüm bu sorunlarınızdan çok hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Kaşların çatılması, alın çizgilerinin yok denecek kadar azalmasına ve en önemlisi stresin azaltılmasına olanak sağlayan yüz yogası için daha çok yazılabilecek detay var.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Yüz Yogası Faydaları

Pek çok insan yüz yogasının ne kadar faydası olabilir ki diye düşünebiliyor. Haklı olarak bu düşünceyi doğru bulmuyoruz çünkü yüz yogası bir strateji ve düzen içerisinde yapıldıktan sonra yüz için oldukça yüksek faydalara sahip olduğu biliniyor. Eğer hazırsanız hemen yüz yogası faydalarını şu şekilde listeleyelim.

1. Yüz Hatlarında Estetik Görünüm

Yüz yogası, yüz hatlarında estetik bir görünüm kazanılmasına olanak sağlar. Özellikle yüz hatlarında dolgunluk bulunan insanların çok rahat bir şekilde bu hatlardan kurtulduklarını görebiliyoruz. Cildi eşitleyen ve cilt görünümünü daha parlak bir hale getiren bu efsanevi egzersizler sayesinde siz de harika görünüme sahip olabilirsiniz.

2. Alt Yanak Çevresinde Sarkmaların Önünü Kesin

Yüz yogası sayesinde alt yanak çevrelerinde oluşan sarkmaların önünü kesmek mümkündür. Özellikle aşırı sarkmaları bulunan insanların bu durumdan acilen kurtulabilmeleri için mutlak bir egzersiz tipidir. Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi yüz yogası sayesinde siz de alt yanaklarda yaşlanma ile beraber gelen sarkmalardan çok hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

3. Boyun Ağrılarından Kurtulabilirsiniz

Yüz yogası sayesinde eğer varsa boyun ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. İnsanların çok büyük bir çoğunluğu parlak cilt, sarkma ya da yağ kütlesi yakma gibi sebepler yerine boyun ağrıları sebebi ile yüz yogası yapar. Yüz yogasının boyun ile ne ilgisi var diyebilirsiniz. Yüz yogasının içerisinde bulunan bir egzersiz modeli ile boyun ağrılarından kurtulabilmek mümkündür.

4. Daha Parlak Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

Yüz yogası sayesinde daha parlak bir cilde sahip olabilmek mümkündür. Soluk ve cansız yüzlerde genellikle kan akışı yavaş olur. Bu yüz modelinin en büyük sorunu kansızlık olması ya da kan akışının yavaş olmasıdır. Yüz yogası sayesinde yüzünüzdeki kan akışını hızlandırabilirsiniz. Kan akışının hızlanması ile beraber de yüzünüz parlayabilir.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz yogasının onlarca farklı yöntemi vardır. Onlardan herhangi birini kullanmak ise kendi tercihinize bağlı olacaktır. Bu sebeple aşağıda önereceğimiz teknikleri tekrarlamak da size münhasır olacaktır.

Gevşeme Hareketleri

Öncelikle gevşemeniz gerekir. Hem yüzünüz hem cildinizin gevşemesi için ise ılık su ile yıkamak ve yumuşak havlu ile silmek yeterli olacaktır.

1. Balık Suratı İfadesi

Balık suratı ifadesi, fotoğrafta gördüğünüz gibi yapılır. 10 saniye süre ile balık suratı ifadesi yapmanız gerekir. 10 saniyelik ilk periyot bittikten sonra 10 saniye dinlendirin yüzünüzü. Daha sonra 10 saniyelik ikinci periyota başlayın. Bu şekilde toplam 10 defa balık suratı ifadesi yapın.

2. O Harfini Tekrarlayın

Fotoğrafta gördüğünüz gibi O harfini tekrarlayın. Bu sayede yüzünüz gerilecek ve hem dudak kasları hem de yüz kasları çalışmış olacak.

3. Balon Şişirmek

Balon şişirmek, yüz yogasının en büyük egzersizlerinden bir tanesidir. Balon şişirerek yanaklarınızı, dudak kaslarınızı ve ağız kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

4. Öpücük Hareketi

Öpücük hareketini 10 saniye tekrarlayın. 10 saniye dinlenin ve sonra tekrar öpücük hareketinde sabit kalın. Bu şekilde toplam 10 periyot tamamlayın. Öpücük hareketi de diğer egzersizler gibi çok faydalıdır.

5. Boyun Hareketleri Yapın

Yüz yogasının dışına çıkılmış gibi görünse de aslında boyun hareketleri yüz yogasının bir parçasıdır. Boyun ağrılarınızdan kurtulmak için birebirdir. 3 defa sağa ve 3 defa sola boynunuzu çevirin, boynunuzu düzelttikten sonra ise eliniz ile boynunuzu ovun. Bunu her gün tekrarlayın, günlük olarak ise 2-3 dakikanızı ayırın. Bu sayede boyun ağrılarınızın tamamından kurtulacaksınız.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yoga

Yogada 108 Güneşe Selam Yoga Pozu Nedir? Ne Zaman Uygulanır?

Yoga

Sürekli Yorgunsanız Bu 10 Enerji Arttırıcı Yoga Pozları Tam Size Göre

Yoga

Yoga Pozları ile Konsantrasyon Geliştirme

Yoga

Stresi Azaltmak için Yoga Nasıl Kullanılır?

MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİN

Özel tarifler,
ipuçları ve daha fazlasını alın!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir