Zayıflama

Tarçınlı Suyun Faydaları: Kilo Vermeye Yardımcı Mucize

Tarçınlı Suyun Faydaları: Kilo Vermeye Yardımcı Mucize

Tarçın, yiyecek ve içeceklerde aktif bir maddedir. Baharat, ağacın kabuğundan çıkarılır. Genellikle piyasada bulunan tarçın tozunu tüketebilir ya da evinizde organik çubuk tarçın alıp saklayabilirsiniz. Günde bir bardak tarçınlı suyun faydaları besleyici bir diyetle birlikte çok fazla olabilir. Suyu her zaman toplu olarak hazırlayabilir ve gün boyu tüketebilirsiniz.

Tarçınlı Su Nedir?

Sindirime ve kilo vermeye yardımcı olan etkili bir içecektir. Tarçınlı su içeceği, tarçın çubuklarının suda kaynatılmasıyla yapılır. Su daha sonra boşaltılır ve ondan sağlık yararları elde etmek için tüketilir. Tarçın, antioksidanlar ve antienflamatuar özelliklerle doludur ve küçük miktarlarda tüketildiğinde sağlığımız için mükemmel olabilir.

Gelin tarçınlı suyun faydaları nelermiş bir göz atalım ve içeceğin nasıl yapıldığını öğrenelim:

Tarçın Suyunun Faydaları Nelerdir?

1. Tarçınlı su kilo vermeye yardımcı olur

Tarçın vücuttaki kan şekeri seviyelerinin kontrol edilmesine yardımcı olur. Bu parametreler kontrol edildiğinde açlık sancılarını azaltır ve tok hissetmemizi sağlar. Ek olarak, yağ moleküllerinin parçalanmasına, yiyeceklerin etkili bir şekilde emilmesine yardımcı olur ve metabolizma hızımızı artırır. 

Kilo verme hedeflerinize ayak uydurmak ve kilonuzu takip etmek için Dijital Tartı kullanabilirsiniz. Tartı, kilonuzu doğru bir şekilde ölçmenize ve hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur.

2. Antiinflamatuar özellikler içerir

Enflamasyon, kalbi ve vücudumuzun diğer kısımlarını etkileyen birçok hastalığa neden olur. Tarçınlı su tüketmenin kan basıncını ve kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olabileceği de bilinmektedir.

3. Tarçınlı Suyun Faydaları: Sindirime Yardımcı Olur

Tarçın, midemizdeki bakterileri öldüren doğal bir antiseptiktir. Yağların parçalanmasına yardımcı olur ve daha kolay sindirilmelerini sağlar. Gün içinde tarçınlı su içmek de şişkinliği azaltabilir ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlayabilir.

4. Adet Kramplarını Azaltır

Adet dönemlerinde tarçın çayı içmenin adet ağrılarıyla baş etmenize yardımcı olabileceği söylenir. Regl döneminde mide bulantısı ve kusma hissi de azalır. Tarçınlı suyun faydaları için şişenizi hemen yanınızda saklayın.

5. Bağışıklık oluşturur

Her zaman kilo kaybı özelliğinden dolayı tarçın kullanıyoruz, ancak tarçınlı su aynı zamanda vücudumuzda bağışıklık oluşturmaya da yardımcı oluyor. Bağışıklığımızı geliştirmemize yardımcı olan polifenoller, proantosiyanidinler ve antioksidanlar gibi anti-enflamatuar özellikler içerir. Ayrıca vücudumuzda gelişebilen bakteri ve mantarlarla savaşmak için vücudumuzla birlikte çalışır.

Kilo vermek için tarçınlı su nasıl yapılır?

Tarçın suyunu yapmak ve faydalarından yararlanmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  1. Tarçın çubukları veya tarçın tozu alın ve bunları bir tencere kaynar suya ekleyin.
  2. Suyu yaklaşık 15-20 dakika kaynatın, bu sırada tarçın aroması alacaksınız.
  3. Daha sonra suyunu bir bardağa süzün ve sıcak veya soğuk olarak servis edin.
  4. Tarçınlı suya biraz lezzet katmak için limon, zencefil ve hatta bal ekleyebilirsiniz.
  5. Limonun içeceği biraz ekşittiğini, balın ise tarçınlı su içeceğine tatlı bir renk kattığını unutmayın.

Tarçın suyu diyabet yönetiminde nasıl yardımcı olur?

Tarçının kilo vermeye olan faydaları gözle görülür şekilde bilinse de şeker hastalığını yönetmeye de yardımcı olur. Tarçın vücudumuza girdiğinde kaslarımızdaki şekerin enerjiye dönüşmesine yardımcı olur ve böylece vücudumuzdaki şeker seviyelerini dengeler.

Tarçınlı Suyun Faydaları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular 

1. Tarçınlı suyu aç karnına içmek doğru mudur?

Tarçınlı suyu aç karnına içmenizde bir sakınca yoktur. Kilo vermek isteyen çoğu kişi aç karnına içmektedir. Ancak, hepimiz farklı olduğumuz için içeceğin vücudumuz üzerinde farklı etkileri olabileceğini unutmamak önemlidir. Yeni başlayan biriyseniz her gün suyunuza bir tutam tarçın eklemenizi öneririz. Bunu sindirebileceğinizi düşünüyorsanız, bunu rutininizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

2. Tarçınlı su sağlığımıza iyi gelir mi?

Evet, tarçınlı su sağlığınız için iyidir. Kollajen oluşumunu teşvik ederek cildimizi iyileştirmeye yardımcı olur. Bu da cildimizin esnekliğini arttırır. Buna ek olarak, kanser önleyici özelliklere sahiptir ve HIV ile savaşmaya yardımcı olur. Diyabetli kişilerde insüline benzer şekilde davranır ve kan şekerimizin yükselmesini engeller.

3. Tarçınlı suyu evde düzenli olarak nasıl yaparım?

Evde tarçınlı su yapmak oldukça faydalıdır. Tarçın suyunun birçok faydası vardır, bu nedenle tüketim için her gün bir parti yapmak iyidir. Tarçın suyunu yapmanın bir yolu tarçın çubuklarını / tozunu suda kaynatmak, diğeri ise çubuk tarçını bir gece suda bekletip ertesi gün suyunu süzüp tüketmektir. 

Elektrikli su ısıtıcısını kullanarak da su kaynatabilir ve içine çubuk tarçın ekleyebilirsiniz. Tarçın çubuğunu çıkarmadan önce tarçın aromasının suyla iyice demlenmesini sağlayın. İçeceği hangi şekilde tüketmeyi seçerseniz seçin, küçük miktarlarda da olsa düzenli olarak içmek iyi bir fikirdir.

4. Tarçınlı Suya bal veya limon suyu eklemeli miyim?

Tarçınlı suyunuza bal veya limon suyu eklemek içeceğin tadını artırabilir. İsterseniz zencefil bile ekleyebilirsiniz. Limon ayrıca yağın yakılmasına yardımcı olur ve yararlı bir bileşen olduğunu kanıtlayabilir.

5. Geceleri tarçınlı suyun faydaları nelerdir?

Günün başlangıcında tarçınlı su tüketiminin birçok faydası bulunmaktadır. Ancak uyumadan önce tüketmek isterseniz kaslarınızı gevşettiği ve uyku kalitenizi artırdığı bilinmektedir. Az uyuyanlar yatmadan önce bir fincan tarçın çayı içmeyi deneyebilir, ancak bu iddiayı destekleyen herhangi bir kanıt yoktur.

Tarçınlı suyun faydaları küçük miktarlarda tüketildiğinde oldukça fazladır. Günde bir bardak tarçınlı su, kilo vermenize, sindirimi iyileştirmenize ve birçok hastalıkla savaşmanıza yardımcı olabilir. Hatta kalp sağlığını iyileştirir ve enfeksiyonlarla savaşmamıza yardımcı olur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Zayıflama

Kilo Vermek için Muz Yemek İşe Yarar mı?

Zayıflama

Kilo Vermek için Kimyon Suyu Nasıl Yapılır?

Zayıflama

Kilo Vermek Neden Bu Kadar Zor? Neden Kilo Veremiyorum?

Zayıflama

Diyet Çay Kilo Vermek için Kullanılır mı? En Etkili Zayıflama Çayları?

MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİN

Özel tarifler,
ipuçları ve daha fazlasını alın!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir