Zayıflama

Zayıflama Nasıl Hızlandırılır?

Zayıflama Nasıl Hızlandırılır?

Zayıflamak temel olarak insanın kilo kaybetmesi ve daha zayıf bir görünüme kavuşmasıdır. Zayıflamak temelde kalori açığına dayanır. Yaktığımız kaloriler aldığımız kalorilerden fazla olduğunda vücudumuz kilo vermeye başlar.

Hızlı Kilo Vermek Nedir?

Daha fazla kalori açığı oluşturmak daha hızlı kilo vermemizi sağlar. Bu hususta az yemek ve porsiyon kontrolü yapmak oldukça önemlidir.

Tok tutan yiyecekleri tüketmek kilo vermekte çok etkilidir. Özellikle lif ve protein oranı yüksek gıdalar bu konuda oldukça iyidir.

Aldığımız makro değerlerinde yüksek protein düşük karbonhidrat olması daha hızlı kilo vermemize imkan oluştururken bizi daha az acıktırır.

Doğru Diyet Sistemi

Uygulanan diyet programı kişiye özel olmalıdır. Kişinin vücuduma ve gün içindeki aktiflik seviyesine bakarsak hazırlanmaktadır. Burada asıl amacımız beslenme düzenini ve yemek saatlerini bir programa oturtmaktır. Tabi ki burada dengeyi sağlamak çok önemlidir.

Su Tüketimi

Su tüketmek kilo vermede de çok önemlidir. Kilo vermek ödem atmaya yardımcı olur. Bol su içmek daha zayıf bir görüntüye kavuşmamıza yardımcı olur. Günde en az 2.5 litre su içmek bu hususta çok önemlidir.

Aktif yaşam

Masa başı bir işte çalışıyor dahi olsanız hareket etmek çok önemlidir. Fazladan adım atmak ya da daha aktif olarak hareket etmek burada önem arz etmektedir.

İneceğimiz duraktan bir durak önce inip yürümek ya da kısa mesafeler için toplu taşıma kullanmayıp yürümek bazı küçük gözüken ama büyük tavsiyelerdendir.

Sporun Önemi

Aktif bir sporum içinde yer almak daha fazla kalori yakmak ve vücudumuzu geliştirmek açısından çok önemlidir. İyi bir beslenme programının yanı sıra iyi bir antrenman programına sahip olmak bize gerçek anlamıyla yardımcı olur. Haftadan en az 3 gün spor yapmak tavsiye edilir.

Sadece kardiyo değil ağırlık antrenmanı da yapmak yağ yakımını hızlandırır. İki antrenman tarzını beraber yapmak çok önemlidir.

Sonuç olarak kilo vermek sadece diyet ya da sadece sporla yapılan bir şey değildir. İkisinin de beraber yapılması bir uyum içinde olması burada önemlidir. Diyet ise sadece belirli bir süre için yapılacak bir program değildir. Önemli olan bunu hayatımızın tümüne yayabilmektir. Spor da aynı şekilde bir hayat tarzı haline getirilmelidir. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek ancak böyle gerçekleşir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Zayıflama

Kilo Vermek için Muz Yemek İşe Yarar mı?

Zayıflama

Kilo Vermek için Kimyon Suyu Nasıl Yapılır?

Zayıflama

Kilo Vermek Neden Bu Kadar Zor? Neden Kilo Veremiyorum?

Zayıflama

Diyet Çay Kilo Vermek için Kullanılır mı? En Etkili Zayıflama Çayları?

MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİN

Özel tarifler,
ipuçları ve daha fazlasını alın!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir